Strona główna
Trendy w aranżacji okien: rolety, żaluzje, plisy, zasłony

03.07.2024

Trendy w aranżacji okien: rolety, żaluzje, plisy, zasłony

Trendy w aranżacji okien: rolety, żaluzje, plisy, zasłony

Aranżacja okien to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również sposób na podkreślenie stylu wnętrza. Obserwujemy wiele ciekawych trendów w dziedzinie rolet, żaluzji, plis i zasłon. Oto najważniejsze z nich, które warto zastosować we własnym domu lub mieszkaniu.

 

Rolety - minimalizm i funkcjonalność

 

Rolety to jeden z najpopularniejszych wyborów w aranżacji okien. Ich prostota i funkcjonalność sprawiają, że doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Szczególną uwagę zwraca się na rolety materiałowe, które są nie tylko estetyczne, ale również łatwe w utrzymaniu czystości. Rolety dzień-noc cieszą się dużym powodzeniem ze względu na możliwość regulacji światła wpadającego do pomieszczenia. Ponadto coraz częściej wybierane są rolety rzymskie, które łączą w sobie elegancję zasłon i praktyczność rolet.

 

Żaluzje - klasyczne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu

 

Żaluzje to klasyczny sposób na osłonięcie okien, który nie traci na popularności. Warto zwrócić uwagę na żaluzje drewniane, które nadają wnętrzom ciepła i przytulności. Drewno to materiał uniwersalny, pasujący zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Innowacyjnym rozwiązaniem są również żaluzje pionowe, które świetnie sprawdzają się w przypadku dużych okien czy przeszkleń. Warto również zwrócić uwagę na żaluzje aluminiowe z możliwością sterowania elektrycznego - to wygodne i nowoczesne rozwiązanie.

 

Plisy - elegancja i różnorodność wzorów

 

Plisy to kolejny hit w aranżacji okien. Ich główną zaletą jest możliwość dostosowania do niemal każdego rodzaju okna, niezależnie od kształtu czy wielkości. Plisy są nie tylko estetyczne, ale również praktyczne - pozwalają na regulację ilości wpadającego światła oraz zwiększenie prywatności. Szczególnie modne są plisy z efektem "miękkiego" światła, które delikatnie rozpraszają promienie słoneczne. Warto również zwrócić uwagę na bogactwo wzorów i kolorów plis, które pozwolą na dopasowanie ich do każdej aranżacji wnętrza.

 

Zasłony - powrót do tradycji

 

Mimo popularności rolet, żaluzji i plis, zasłony wciąż mają swoje miejsce w aranżacji okien. Obserwujemy powrót do tradycyjnych zasłon, które nadają wnętrzom elegancji i szyku. Szczególnie modne są zasłony o grubym splocie, które doskonale sprawdzają się jako izolacja termiczna i akustyczna. Warto również zwrócić uwagę na zasłony z efektem "ombre", czyli delikatnym przejściem kolorów - to modny i oryginalny sposób na urozmaicenie wnętrza.